Raport Zintegrowany 2018 | GK PGE

Jak zarządzamy innowacjami?

Zarządzanie innowacjami w Grupie PGE to otwartość na koncepcje i rozwiązania inicjowane przez pracowników Grupy, a także podmioty zewnętrzne. W tym obszarze jesteśmy otwarci na współpracę zarówno z dużymi, przemysłowymi partnerami, jak i małymi startupami.

Mamy możliwości uruchamiania i rozwijania nowych obszarów biznesu, które wymagają weryfikacji, pilotaży i następnie inkorporowania do struktur. Właśnie takie są zadania obszaru Innowacji, które obejmują projekty od typowo badawczo-rozwojowych (R&D), poprzez komercjalizacyjne, do pilotażowych i zwiększających skalę (roll out) w przypadku nowych biznesów. Wykorzystujemy w nich nasze kompetencje przemysłowe oraz możliwości organizacyjne i finansowe, które są unikalne w skali europejskiej.

W długiej perspektywie innowacje dają nam możliwość zachowania konkurencyjności i zgodności z wymaganiami formalnymi i regulacyjnymi, co jest szczególnie ważne w tradycyjnej elektroenergetyce. To również dywersyfikacja działalności, kreowanie nowych strumieni przychodów i kształtowanie tworzących się rynków, jak w przypadku elektromobilności.

Dzięki skali naszej działalności mamy bardzo dobrą pozycję rynkową do doskonalenia działalności podstawowej poprzez zastosowanie nowych technologii i rozwiązań procesowych.

Sposoby wdrożenia komercyjnego nowych rozwiązań czy produktów są dostosowane do specyfiki danego rozwiązania. Może to być inkorporowanie w ramach istniejących spółek naszej Grupy, jak również przez samodzielnie uruchamiane spółki celowe, a także  poprzez  inwestowanie i zarządzanie wspólnie z partnerami biznesowymi.

PGE-grafiki-EN_cykl-zycia PGE-grafiki-EN_cykl-zycia

Wyniki wyszukiwania: